Snadné čtení

Rehabilitační ústav Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné

Pracoviště Hrabyně (sídlo)

Hrabyně č.p. 204

747 67  Hrabyně 3

Tel. 553 603 262 – příjem návrhů na léčebně rehabilitační péči, dotazy k pobytu

Tel. 553 603 212 – příjmová kancelář

Dostupnost:

Hrabyně leží přibližně v polovině cesty na hlavním tahu mezi Ostravou-Porubou a Opavou, Pravidelná autobusová doprava zastavuje přímo v areálu a využívá autobusy umožňující přepravu i handicapovaným.

Pracoviště Chuchelná

Komenského 14

747 24  Chuchelná

Tel. 553 683 380 – příjmová kancelář, příjem návrhů na léčebně rehabilitační péči, dotazy k pobytu

Dostupnost:

Pracoviště v Chuchelné se nachází nedaleko silnice propojující Ostravu, Hlučín a Opavu. Cesta z Ostravy netrvá déle než 1 hodinu, využít lze také jak dálkovou autobusovou přepravu, tak linky sítě ODIS. Zastávka je od ústavu vzdálena pouhých 100 metrů. Chuchelná je rovněž konečnou zastávkou na vlakových trasách vedoucích z Opavy nebo Hlučína přes Kravaře.

Rehabilitační ústav Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné má dlouholetou tradici a bohaté zkušenosti s léčbou pacientů s postižením pohybového a nervového systému.

Na pracovišti v Hrabyni se nachází spinální rehabilitační jednotka, která je součástí celostátní sítě komplexní rehabilitační péče o pacienty s čerstvým míšním postižením.

Služby zde nejvíce ocení zejména pacienti po těžkých úrazech s poraněním páteře, kteří mohou využít nejmodernějších procedur a přístrojů včetně roboticky asistované rehabilitace.

Oba areály jsou zcela bezbariérové a přizpůsobené pro vozíčkáře.

Podmínky přijetí:

Klienti mohou být přijati do Rehabilitačního ústavu Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné na základě doporučení svého ošetřujícího či praktického lékaře (po schválení revizním lékařem pojišťovny).