Pro pacienty

Pacienti se mohou těšit na špičkovou péči týmu zkušených lékařů a odborného personálu, a to v příjemném a moderním prostředí. Oba ústavy, tedy Hrabyně i Chuchelná, disponují kvalitním vybavením a umožňují všechny obvyklé a efektivní formy terapie.

O výběru vhodného rehabilitačního ústavu rozhoduje vždy ošetřující lékař každého klienta. Ten musí zvážit, zda je pro jeho pacienta vhodnější umístění v Hrabyni nebo Chuchelné. Obě pracoviště se totiž od sebe odlišují svou specializací. Zatímco do Hrabyně by měli směřovat například lidé po těžkých úrazech s poraněním páteře, větší odborníky na pacienty po amputacích nelze najít jinde než v Chuchelné.

Ve volném čase je možné využívat terapeutické dílny, bazén, v průběhu roku různé kulturní aktivity a samozřejmě relaxovat v krásném prostředí obou areálů.

Pro přijetí je nutné, aby praktický lékař zaslal „Návrh na léčebnou péči v odborné léčebně“ ke schválení reviznímu lékaři na krajské či regionální pobočce příslušné zdravotní pojišťovny klienta, ten následně již zajistí doručení schváleného návrhu do RÚ. Indikovaný pobyt je plně hrazen pojišťovnou.

PODMÍNKY PŘIJETÍ

Klienti mohou být přijati do Rehabilitačního ústavu Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné na základě doporučení svého ošetřujícího či praktického lékaře (po schválení revizním lékařem pojišťovny).

Přijati nemohou být pacienti vykazující kontraindikace.

UBYTOVÁNÍ V NELŮŽKOVÉ ČÁSTI RÚ PRO RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY

Od roku 2014 poskytuje RÚ Hrabyně, pracoviště Hrabyně ubytování pro rodinné příslušníky v nově vybudovaných prostorách v nelůžkové části ústavu. K dispozici je celkem 5 pokojů, z nichž 4 pokoje jsou dvoulůžkové a jeden apartmán je dvoulůžkový s možností přistýlky. Ceny ubytování najdete v sekci ke stažení v Ceníku služeb pro pacienty, část Ubytování v nelůžkové části RÚ u kulturního sálu pro rodinné návštěvníky.

NÁVŠTĚVNÍ HODINY

Pracovní dny 15:00 – 17:00

Sobota, neděle a svátky 13:00 – 17:00