Ošetřovatelská péče

Ošetřovatelská péče je velmi podobná v obou areálech. Pro Hrabyni i Chuchelnou jsou charakteristické nejen příkladné služby celého personálu, ale také vlídná a přívětivá atmosféra, která všem klientům téměř dává zapomenout, že se nacházejí ve zdravotnickém zařízení a nikoliv v rodinném kruhu. Přispívá k tomu i výborná strava.

Péče lékařů, sester i pomocného personálu je nepřetržitá, tedy 24 hodin denně po všech 7 dní v týdnu, a to na prvotřídní úrovni i pro nejtěžší případy postižení pohybového aparátu.

Do Hrabyně je možné přijmout až 217 klientů, Chuchelná má 166 lůžek. Vybavení je na špičkové úrovni a přizpůsobené stavu pacientů. Nechybí proto například mobilní nábytek či elektricky polohovatelná lůžka. Oddělení pro imobilní pacienty mají zvedací kolejnicový systém, který je umístěn i na řadě míst určených k rehabilitacím. Díky tomu se lze pohybovat po celé ploše.

Všechna oddělení jsou vybavena nezbytnými i nadstandardními kompenzačními pomůckami včetně mechanických a elektrických vozíků, speciálních druhů sedacích a polohovacích pomůcek a diagnostických přístrojů. Jsou zde i pomůcky umožňující pacientům cvičit ve volných chvílích mimo rehabilitační program.