Hrabyně je vstřícná k pacientům

Rehabilitační ústav Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné získal prestižní ocenění Spokojený pacient ve výzkumu Kvalita očima pacientů.

Rehabilitační ústav Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné získal prestižní ocenění Spokojený pacient ve výzkumu Kvalita očima pacientů. Jedná se o projekt vedený Ministerstvem zdravotnictví České republiky s cílem měřit kvalitu zdravotní péče prostřednictvím zkušeností pacientů. Výsledky jsou zveřejněny na webu www.hodnoceni-nemocnic.cz a umožňují porovnat mezi sebou kvalitu nejen celých zdravotnických zařízení, ale i jednotlivých odborných pracovišť v různých zařízeních.

Získaný certifikát mohou obdržet pouze zařízení, která důsledně rozvíjejí kvalitu poskytované lůžkové i ambulantní péče. Konečné hodnocení se odvíjí od 50 indikátorů kvality, mezi něž se řadí například přístup a respekt k pacientovi, jeho pohodlí, citová opora, zapojení rodiny a blízkých lidí do léčby, dostupnost péče nebo poskytování informací. Ve všech těchto aspektech Rehabilitační ústav Hrabyně s detašovaným pracovištěm v Chuchelné uspěl na výbornou.

certifikat_kop